Ανώτατοι Άρχοντες και Πρωθυπουργοί της Ελλάδας

Β’ Ελληνική Δημοκρατία (1924 - 1935)

ΑΝΩΤΑΤΟΙ ΑΡΧΟΝΤΕΣ
13/04/1924 - 18/08/1926: Παύλος Κουντουριώτης
18/06/1926 - 28/08/1926: Θεόδωρος Πάγκαλος (δικτατορικά)
26/08/1926 - 09/12/1929: Παύλος Κουντουριώτης
15/12/1929 - 10/10/1935: Αλέξανδρος Ζαΐμης
ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΙ
13/04/1924 - 25/07/1924: Αλέξανδρος Παπαναστασίου
25/07/1924 - 07/10/1924: Θεμιστοκλής Σοφούλης
07/10/1924 - 26/06/1925: Ανδρέας Μιχαλακόπουλος
26/06/1925 - 19/07/1926: Θεόδωρος Πάγκαλος (δικτατορικά από 6/1/1926)
19/07/1926 - 22/08/1926: Αθανάσιος Ευταξίας (δικτατορικά)
26/08/1926 - 04/12/1926: Γεώργιος Κονδύλης
04/12/1926 - 04/07/1928: Αλέξανδρος Ζαΐμης
04/07/1928 - 26/05/1932: Ελευθέριος Βενιζέλος
26/05/1932 - 05/06/1932: Αλέξανδρος Παπαναστασίου
05/06/1932 - 04/11/1932: Ελευθέριος Βενιζέλος
04/11/1932 - 16/01/1933: Παναγής Τσαλδάρης
16/01/1933 - 06/03/1933: Ελευθέριος Βενιζέλος
06/03/1933 - 10/03/1933: Αλέξανδρος Οθωναίος
10/03/1933 - 10/10/1935: Παναγής Τσαλδάρης