Πρόεδροι Βουλής, Γερουσίας και Εθνοσυνελεύσεων Γ’ Ελληνική Δημοκρατία

ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΒΟΥΛΗΣ
09/12/1974 - 22/10/1977: Κωνσταντίνος Παπακωνσταντίνου
12/12/1977 - 19/09/1981: Δημήτριος Παπασπύρου
17/11/1981 - 11/05/1989: Ιωάννης Αλευράς
05/07/1989 - 11/09/1993: Αθανάσιος Τσαλδάρης
22/10/1993 - 11/02/2004: Απόστολος Κακλαμάνης
19/03/2004 - 18/08/2007: Άννα Ψαρούδα - Μπενάκη
27/09/2007 - 14/10/2009: Δημήτριος Σιούφας
15/10/2009 - 17/05/2012: Φίλιππος Πετσάλνικος
18/05/2012 - 28/06/2012: Βύρων Πολύδωρας
28/06/2012 - 06/02/2015: Ευάγγελος Μεϊμαράκης
06/02/2015 - 04/10/2015: Ζωή Κωνσταντοπούλου
04/10/2015 - 18/07/2019 : Νικόλαος Βούτσης
18/07/2019 – σήμερα Κωνσταντίνος Τασούλας

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ

ΔΗΜΟΦΙΛΗ



Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΤΟ EMAIL ΣΑΣ

Εγγραφείτε στο Newsletter μας για να λαμβάνετε κάθε μέρα στο email σας τα σημαντικότερα άρθρα του «Σαν Σήμερα .gr»


ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΜΕΛΟΥΣ

premium Γίνε συνδρομητής με μόλις 3 € / μήνα, στήριξε τον αγαπημένο σου ιστότοπο
και απόλαυσε premium περιεχόμενο, χωρίς διαφημίσεις!

ΜΑΘΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ