Πρόεδροι Βουλής, Γερουσίας και Εθνοσυνελεύσεων

Β’ Ελληνική Δημοκρατία

ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΒΟΥΛΗΣ
21/01/1924 - 30/09/1925: Κωνσταντίνος Ρακτιβάν
06/12/1926 - 09/07/1928: Θεμιστοκλής Σοφούλης
19/10/1928 - 03/07/1930: Ιωάννης Τσιριμώκος
17/11/1930 - 24/01/1933: Θεμιστοκλής Σοφούλης
30/03/1933 - 10/10/1935: Χαράλαμπος Βοζίκης
ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΓΕΡΟΥΣΙΑΣ
22/05/1929 - 14/12/1929: Αλέξανδρος Ζαΐμης
18/03/1930 - 19/08/1932: Λεωνίδας Παρασκευόπουλος
04/11/1932 - 01/04/1935: Στυλιανός Γονατάς